Aklınıza Gelebilecek Sorular

Belirtilen fiyata saç ekimi operasyonu ve sonrasındaki Lazer tedavi ve pansuman süreçleri dahil tam kapsamlı saç ekimi hizmeti dahildir. Hiç bir ek tedavi masrafı ile karşılaşmazsınız.

DHI yönteminde kullanılan choi implanterlere saçlar tek tek yerleştirilip ekim yapılır. Bu sebeple örneğin 4500 greft ekilecek bir FUE operasyon süresinde DHI ile 3500-4000 greft gibi bir saç ekim işlemi gerçekleşebilir.

Telefonumuza ve whatsapp numaramıza hafta içi ve hafta sonu 24 saat boyunca mesaj gönderebilir, ya da arayabilirsiniz. Eğer doktor asistani müsait değilse aramanız kayıt altına alınıp en kısa zamanda sizinle iletişime geçilecektir.

Pandemi süreci öncesinde de cerrahi operasyon donanımlı odalarımızda yüksek standartlarda saç ekimi yapılmaktadır. Saç ekimi asistanları ve doktorlar level 1 sağlık koruma ekipmanları ile operasyonlara girmektedir. Ayrıca saç ekimi yaptıracak kişiye de maske ve diğer tıbbi ekipman temin edilerek operasyonlara alınmaktadır.

Bizim ile yapacağınız saç ekimi konsültasyonu ücretsizdir. Eğer operasyona karar verirseniz ödeme kredi kartı ile veya nakit olarak operasyon gününde yapılabilir.

Bir operasyonda en fazla 4 bin – 4.500 greft ekimi planlanabilir. Kişinin açıklığı çok geniş ise (Bkz: Hamilton 7. evre gibi) ikinci seans saç ekimi olması gerekebilir.

Saç ekimi sürecinde 3 doktor görev almaktadır. Gerek anestezi gerek ekim, gerek planlama aşamalarında doktorlar yer almaktadır.

Saç ekimi sonrasında bir gün istirahat etmenizi önerebiliriz. 10-15 güne kadar da ekilen bölgedeki kabuklanma tamamen gider. Hiç saç ektirmemiş gibi olursunuz. Operasyondan sonra güneşe maruz kalma vey yoğun aktivitelerden korunmanız gerekir. Detayları size doktor asistanı operasyon sonrası akataracaktır.

20 yaşının üzerinde olan herkes için saç ekimi yapılabilir. Tabi nihai karar konsültasyon sonrasında verilir. Kişinin yeterli donor alanı varsa ve saç ekimine uygun bir dökülme tipi söz konusu ise saç ekimi yapılabilir.

Ekilen saçlar, donör bölge olarak tanımlanan ense kısmından alınmaktadır. Bu alan “güvenilir bölge” olarak da bilinmektedir. Bu bölgedeki saç folikülleri DHT hormonundan etkilenmediği için saç dökülmesine karşı dirençlidir. Ekilecek saç kökleri donör alan dediğimiz, saçların dökülmeye dirençli bölgesinden alındığı için, donör alanı ile aynı genetik özellikleri taşıyacaktır.